Regały wspornikowe czy standardowe, półkowe konstrukcje – które rozwiązanie usprawnia magazyn najlepiej? Odpowiedź na to pytanie nie jest wcale prosta. Przed podjęciem decyzji należy wziąć pod uwagę wiele różnych kwestii.
Kiedy warto postawić na regały dłużycowe?
Regały magazynowe, regały segmentowe, regały paletowe, regały do kręgów stali – każde z tych rozwiązań znakomicie nadaje się do przechowywania materiałów o różnych parametrach. Nie wszystkie z nich jednak sprawdzą się w konkretnych sytuacjach. W przypadku dobierania odpowiednich produktów do magazynu konieczna jest dogłębna analiza plusów i minusów wynikających z zastosowania danego rozwiązania.
Nie da się zatem jednoznacznie określić, jakiego rodzaju regał w największym stopniu wpłynie na optymalizację przestrzeni. To kwestia, która w znacznym stopniu zależy od potrzeb danej sytuacji. Każda przestrzeń magazynowa ma swoją własną specyfikę, która z kolei wynika przede wszystkim z rodzaju składowanych materiałów.
Niezwykle istotne jest zatem inwestowanie w systemy regałów, które będą najlepiej realizować swoje zadanie w konkretnym otoczeniu. W celu przybliżenia tego zagadnienia warto posłużyć się przykładem. Wiele magazynów w Polsce jest związanych z branżą meblarską i budowlaną – w tych sektorach przemysłu bardzo często mamy do czynienia z materiałami dłużycowymi. W ich przypadku zdecydowanie warto zdecydować się na regały wspornikowe.
Regały wspornikowe – najlepsze rozwiązanie do przechowywania materiałów dłużycowych
Wspornikowe regały dłużycowe znakomicie sprawdzają się w przypadku organizowania logistyki magazynu zajmującego się wysyłką artykułów takich jak profile budowlane, drewno czy płyty meblowe. Wykorzystanie takich regałów w przestrzeniach tego typu pozwala na stworzenie skutecznego, sprawnego i bezpiecznego systemu przechowywania materiałów. Regały na dłużyce umożliwiają także użycie w magazynie wózków widłowych. To jednak nie koniec korzyści płynących z zastosowania takiego modelu składowania towarów – regały dłużycowe mają kilka istotnych zalet.
W jaki sposób regały wspornikowe pomagają dbać o wydajne funkcjonowanie magazynu?
Nowoczesne regały magazynowe to zdecydowanie lepsze rozwiązanie do przechowywania materiałów niż brak określonego systemu. Porządek w przestrzeniach tego typu niesie za sobą wiele korzyści, które mogą nie być widoczne od razu. Mowa przede wszystkim o poprawie bezpieczeństwa ładunku, ale także kadry. Obniżenie poziomu mobilności materiałów prowadzi do redukcji ryzyka uszkodzenia ładunku podczas przenoszenia go w inne miejsce, jednocześnie zmniejszając ryzyko wypadków wśród zatrudnionych osób. Pracownicy, którzy mają łatwiejszy dostęp do towarów, mogą ponadto w większym stopniu skupić się na kluczowych zadaniach.
Kolejną istotną korzyścią jest usprawnienie procesu kategoryzacji i inwentaryzacji. Wszystkie z tych aspektów razem sprawiają, że magazyn zaczyna funkcjonować znacznie szybciej i wydajniej. Wysokiej jakości regały magazynowe pozwalają na usprawnienie wszystkich procesów, które zachodzą w obrębie tej przestrzeni.
Trwałe i wydajne regały wspornikowe to także korzyść finansowa
Wspornikowe regały dłużycowe nie tylko prezentują znakomitą trwałość i odporność na czynniki panujące w magazynie. To także bardzo opłacalne rozwiązanie. Tego typu instalacja może się bardzo szybko zwrócić dzięki możliwości przydzielenia innych zadań kadrze, zdobyciu nowych klientów oraz redukcji kosztów związanych z uszkodzonym materiałem. Regały wspornikowe są więc tanie w adaptacji i uniwersalne, dzięki czemu zdecydowanie nadają się do zastosowania w różnego rodzaju magazynach. Nie zawsze jest to idealne rozwiązanie, jednak w wielu przypadkach jest to niezwykle korzystny sposób przechowywania materiałów.
Najnowsze komentarze